• Cumhuriyet Mah 1602 Sk
    No:11/A Yenisehir Mersin
  • Telefon

    0324 331 21 51

Dekorasyon; Yaşanan mekanların kullanım amaçlarına uygun olarak en verimli, estetik ve sanatsal bir şekilde düzenlenmesidir. Tarih boyunca insanın yaşadığı mekanlar üzerinde çok gelişmeler kaydedilmiş ve bu gelişmeler sonucunda bir çok tasarımlar ortaya çıkmıştır. Amaç, yaratıcı tasarımlarla insanın kendine olan güvenini aşabilmek, farklılaştırmaktır.
Hayatımın büyük bir bölümünü kapalı ortamlarda geçiririz. Özellikle de evimizde ve iş yerimizde. Zamanımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz bu mekânların psikolojimize de büyük etkileri olmaktadır. Bu yüzden de psikolojimizi olumlu yönde etkileyecek şekilde tasarlarsak mekânları daha yararlı etkilerini hissedebiliriz. Bu yüzden de dekorasyon büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle ev dekorasyonlarında son yıllarda büyük yenilikler meydana geldiğini söyleyebiliriz.
Televizyonlarda bile dekorasyon ve tasarım ile ilgili birçok program yayınlanmaktadır. Evlerin daha kullanışlı ve daha konforlu olabilmesi için dekorasyon alanında farklı tasarımlar ve farklı yaklaşımlar mevcuttur. Özellikle dekorasyon modaya ayak uyduran bir faaliyettir. Evin yapısı ve büyüklüğü de dekorasyonu belirleyen önemli faktörlerdendir. Dekorasyon seçerken insanlar kendi zevklerine göre ve çevrelerinin verebilecekleri tepkilere göre belirlerler. Duvar dekorasyonları, köşe dekorasyonları, tavan dekorasyonları gibi birçok alanda dekorasyonlar mevcuttur.Bilgi ve Sorularınız İçin Bize Yazınız